logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Polecamy cykl konferencji "Projektowanie konstrukcji żelbetowych" oraz "Optymalizacja rozwiązań projektowych w konstrukcjach stalowych" organizowanych przez firmę Archmedia. Wydarzenia są adresowane do projektantów konstrukcji, architektów, inżynierów budownictwa, a także studentów kierunków Budownictwo i Architektury.

Konferencje "Projektowanie konstrukcji żelbetowych"
Za przygotowanie merytoryczne i prowadzenie konferencji z cyklu "Projektowanie konstrukcji żelbetowych" odpowiada prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski.

Terminy konferencji:
22.02.2017 r. – Bydgoszcz  „Projektowanie oszczędne, cz. II”,
01.03.2017 r. – Białystok – „Projektowanie oszczędne, cz. II”,
05.04.2017 r. – Poznań – „Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”,
06.04.2017 r. – Wrocław – „Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”,
26.04.2017 r. – Kraków – „Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”,
27.04.2017 r. – Katowice – „Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”,
07.06.2017 r. – Gdańsk – „Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”,
17.10.2017 r. – Warszawa – „Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”,
24.10.2017 r. – Kielce – „Projektowanie oszczędne, cz. I”.

Tematyka konferencji:
„Projektowanie oszczędne”. Analiza obliczeniowa w poszukiwaniu rezerw. Projektowanie oszczędne, to projektowanie, którego efektem jest optymalizacja zużycia stali zbrojeniowej przy niezmienionym obrysie geometrycznym konstrukcji. Projektowanie oszczędne to takie projektowanie, w którym zużycie stali zbrojeniowej zapewni wymagania bezpieczeństwa i eksploatacji, ale nie będzie go więcej niż jest to konieczne. Zakłada się z góry, ze wszystkie wymogi norm zostaną dochowane i pod tym względem nie będzie żadnych odstępstw. Dotyczy to zarówno wartości obciążeń, częściowych współczynników pewności, jak i parametrów obliczeniowych.

„Cicer cum caule, czyli wszystkiego po trochu”. Poruszonych będzie wiele ważnych problemów dotyczących konstrukcji żelbetowych, które w mniemaniu autora czasami unikają uwadze projektanta, w tym m.in.: geometria ustroju, tolerancje; obciążenia (zmniejszenie obciążeń, zmniejszenie współczynników materiałowych); kotwienie wkładek (kotwienie wkładek ściskanych, kotwienie wkładek rozciąganych); zaginanie wkładek; konstruowanie zbrojenia ze względu na działania pożaru (elementy ciągłe, zbrojenie belek i płyt jednoprzęsłowych wolnopodpartych, zbrojenie belek i płyt ciągłych, sprężone płyty kanałowe); naroże wypukłe ramy; zamocowanie rygla w słupie skrajnym; zakotwienie prętów górą na podporze; nieprawidłowe odgięcie kotwionego zbrojenia; węzły wewnętrzne krzyżowe; zrysowanie konstrukcji – wybrane przypadki; ugięcia konstrukcji – wybrane przypadki (metody obliczania, obliczenia porównawcze – wyniki, uwzględnienie historii obciążenia), itd.

Konferencja "Optymalizacja rozwiązań projektowych w konstrukcjach stalowych"
Przygotowaniem i prowadzeniem konferencji z cyklu "Optymalizacja rozwiązań projektowych w konstrukcjach stalowych" zajmą się natomiast dr inż. Łukasz Skotny, Politechnika Wrocławska, Mesilo Engineering oraz dr inż. Sławomir Labocha, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Stahlbau.

Terminy konferencji:
22 czerwca 2017 r. – Warszawa,
16 listopada 2017 r. – Kraków.

Program konferencji:
1. Wybrane zagadnienia stateczności konstrukcji prętowych wg PN-EN 1993-1-1 - Sławomir Labocha;
2. Zwichrzenie elementów zginanych wg PN-EN 1993-1-1 - Sławomir Labocha;
3. Modelowanie węzłów podatnych wg PN-EN 1993-1-8 - Łukasz Skotny;
4. Obliczenia konstrukcji powłokowych wg PN-EN 1993-1-6 - Łukasz Skotny.

 

* * *

Warunki uczestnictwa w konferencjach
Udział w konferencjach bezpłatny w ramach ograniczonej puli miejsc sponsorowanych. Po ich wyczerpaniu udział jest odpłatny wg. Regulaminu podanego na stronie internetowej organizatora. Zapisy na konferencję przyjmowane są wyłącznie poprzez stronę internetową www.archmedia.pl

Kontakt do głównego organizatora
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Archmedia

26.01.2017 r.