logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Nowe przepisy, założenia programu „Mieszkanie plus”, czy podsumowanie konsultacji publicznych dotyczących kodeksu urbanistyczno-budowlanego – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas I Forum Gospodarczego Budownictwa i Dni Inżyniera Budownictwa. Forum towarzyszyć będzie targom BUDMA 2017. 

Podczas Forum poruszona zostanie m.in. tematyka nowych przepisów krajowych oraz nadzoru rynku wyrobów budowlanych. To również miejsce podsumowania konsultacji publicznych dotyczących kodeksu urbanistyczno-budowlanego, który zakłada m.in. kompleksowe regulacje procesu inwestycyjnego, począwszy od kreacji polityki przestrzennej na wszystkich szczeblach administracyjnych kraju, poprzez uzyskanie zgody inwestycyjnej na realizację oraz do finalnej budowy inwestycji. Dodatkowo, ma również stworzyć odpowiednie narzędzia koordynujące realizację inwestycji celu publicznego z planowaniem przestrzennym. 

Program Mieszkanie plus
Forum zaprezentuje także główne założenia i cele programu „Mieszkanie plus”, osadzonego na trzech podstawowych filarach: dofinansowaniu komunalnego budownictwa, dotowaniu w ramach Indywidualnych Kont Oszczędnościowych oraz Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który potencjalnie będzie miał największą siłę oddziaływania na rynek. Inwestycje w ramach programu „Mieszkanie plus” realizowane będą na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników. Mieszkania powstaną w lokalizacjach wskazanych przez gminy.

Debata o przyszłości budownictwa 
Interesująco zapowiada się także debata z udziałem przedstawicieli środowisk branżowych, która ma przynieść odpowiedź, czy eksport polskich produktów lub ulga remontowa może wskrzesić budownictwo. Na spotkaniu przedstawione zostaną wy brane problemy w realizacji inwestycji budowlanych, m.in. zamówienia publiczne w kontrakcie „projektuj i buduj” oraz sprawna realizacja inwestycji infrastrukturalnych. Podjęta zostanie także dyskusja na temat roli szkolnictwa i kwalifikacji zawodowych w budownictwie.

Zarejestruj się i weź dział w I Forum Gospodarczym Budownictwa. Liczba miejsc ograniczona.

ZOBACZ PROGRAM >>

I Forum Gospodarcze Budownictwa, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polską Izbę Inżynierów Budownictwa, Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa oraz Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa objęło patronatem Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.
Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest miesięcznik "Materiały Budowlane".